Gaziantep-Bahar TV

Birlik Eğitim-Sen Gaziantep İl Başkanı ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Hızır Ahmet GÜL geçtiğimiz günlerde Gaziantep yerel medya kanalı Bahar TV’ye konuk oldu. “Aktüel” adlı programda Birlik Eğitim-Sen’in kuruluş amacından bahseden Gül, öncelikle sendikal mücadeleyle ilk tanıştığı dönemlere değindi. Birlik Eğitim-Sen’in kuruluşuna kadar var olan sendikal anlayışa aidiyet hissedemediğini ifade eden Gül, Birlik Eğitim-Sen olarak sivil bir duruşun ve gerçek bir sivil mücadelenin içerisinde bulunduğunu söyledi. Hızır Ahmet GÜL “Sendikalar mevcut güç unsurlarının ve siyasi yapıların gölgesine sığınmamalıdır” diyerek sendikal duruşun sivil olması gerektiğini söyledi.

Birlik Eğitim-Sen İl Başkanı Hızır Ahmet GÜL, günümüz eğitim hayatına ilişkin yöneltilen soruları da cevapladı. Gül sendika olarak eğitimle alakalı sorunların sendikal meselemiz olduğunu ifade etti. Milli Eğitim ve Yüksek Öğretim Kurumlarındaki aksaklıkları, yönetmeliklerdeki ve işleyişteki hataları değerlendiren Gül, eğitim ile ilgili yönetmeliklerde yapılacak değişikliklerin ve yeniliklerin eğitim sendikaları ile görüşülerek yapılması gerektiğini vurguladı.

Gaziantep-Bahar TV1

Birlik Eğitim-Sen’in amaçlarına ilişkin sorulan soruları yanıtlayan Gül, “Öncelikle sendikamızın adından da anlaşılacağı gibi birlik ve beraberliği amaçlıyoruz” dedi. Ardından İl Başkanımız Birlik Eğitim-Sen olarak eğitim sendikası olmanın verdiği sorumluluk ile eğitime katkı sağlamanın ve çocuklarımız için gelecekte daha iyi imkanların oluşturulmasının amaçlandığını ifade etti. Öğrencilerimizin eğitimine katkı amaçlı oluşturulan gönüllülük esasına dayalı BES Burs organizasyonuna da değinen Gül, bu konunun sivil mücadelede önemli bir sorumluluk olduğunun altını çizdi.

 

Haber Videosu İçin: https://www.youtube.com/watch?v=7OgLfhF5Aag

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir