Bayburt’a Okul Ziyareti

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Erzurum’un ardından Bayburt’a geçen Genel Başkan Murat KARATAŞ , sendikamız Genel Sekreteri Fatih YALÇIN ile bir araya gelerek Bayburt İl Temsilcimiz Yusuf ERYILMAZ’ın da görev yaptığı Bayburt Anadolu İmam Hatip Lisesine ziyarette bulundu. Bayburt’taki görüşmelerinde öğretmenlerin nöbet durumlarına ilişkin problemlere değinen Karataş, nöbetlerden doğan maddi hakkın öğretmenlere verilmesi ya da nöbet hizmeti yükünün öğretmenlerin üzerinden alınması gerektiğini vurguladı.

Bayburt-1

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Genel Başkan, Demokratikleşme Paketi ile kamu kurumlarında başörtüsüne serbestlik getirilmesinin olumlu bir adım olduğunu ifade etti. Ancak bu kararın eksik ve olumsuz yönlerinin de olduğunu dile getiren Karataş,” Türk Silahlı Kuvvetleri, Yargı ve Emniyet’in bu kararın dışında tutularak bir ayrım yapılması söz konusudur. Kurum ayırt etmeksizin bütün kamu çalışanlarına başörtüsünde serbestlik tanınmalıdır. Yoksa yapılmak istenen düzenleme daha önceki başörtüsüne ilişkin ayrıma dayalı uygulamalardan farksız olacaktır. ” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üstad’ı Saygı ve Rahmetle Anıyoruz…

Dün(25.05.2014) vefatının 31. yıl dönümü, bugün ise dünyaya gelişinin 110. yıl dönümünde Üstad Necip Fazıl’ı rahmetle ve şükranla anıyoruz. Şöhretinin zirvesinde iken felsefi arayışlarını sürdürüp içinde yeni bir dönemin doğum sancısını hisseden…

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP