Ağustos Yaklaşırken Bütün Eğitim Camiasına Hatırlatmak İstedik…

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

istifa

2015 yılı Toplu Sözleşme Görüşmelerinin yaklaştığı bu günlerde Kamu çalışanlarının üye iradelerini sendikalardan yana kullanırken bir önceki Toplu Sözleşme Dönemini hatırlaması gerektiğini düşünüyor, el çabukluğu ile ortaya çıkan mağduriyetin yeni görüşmelerde yaşanmamasının aktif takipçisi olacağımızı ifade ediyoruz.

Türkiye’de kamu sendikacılığının geldiği pespaye tablo her kesimin tekraren düşünmesi gereken bir görüntü haline dönüştü. Bağlantılı ve bağımlı sendikacılığın maliyetine ne kadar daha dayanır bu sistem? Daha ne kadar yandaş pazarlığına maruz kalır kamu çalışanları? Daha ne kadar devletin kaynakları heba olur? “Bana sendikanı söyle sana partini söyleyeyim” anlayışı ne zaman son bulur?

Türkiye’de sendikacılık miadını doldurmaya koşar adım ilerlerken 2012 Toplu Sözleşme Görüşmelerinde %8+%8 ile masaya oturup Kamu Görevlileri Hakem Kurulu eliyle %3,5’e  maruz bırakılan kamu çalışanlarını temsil ettiğini ifade eden KONFEDERASYON bir yılda neyin değiştiğini, neyin düzeldiğini gördü ki 2013’te %6+%6 ile masaya oturdu? Bu kabalık akıldanelikten değilse, gafletten değilse söyler misiniz nereden çıktı?

Hele bulanıklık olsun diye 2 günde yüzde telaffuzundan rakama dönüş de neyin nesi idi? Bulanık suda sadece balık avlanır. Hükumet ve Kamu Çalışanlarını temsil ettiğini iddia eden Memur-Sen önceki Toplu Sözleşme Pazarlığında neleri çözdü! Sizi böyle davranmaya iten gerçekler ne ise kamu sendikacılığının önünü tıkayan, yol almasını zorlaştıran ve bir virüs gibi bütün sendikal mücadeleyi bozan gerçekler de aynıdır.

Kaldı ki iki yıl önce imzalanan Toplu sözleşmenin mimarı olanlar, iki yıldır özellikle Milli Eğitim Kurumlarında eğitimin altını oyanlar, çalışanı sistemle, sendikal dayatmayla karşı karşıya bırakanlar, bakanlığı kendi genel merkezi sayanlar, il milli eğitim müdürlüklerinin görevlerini sendika şubelerine aktaranlar,  kamu çalışanını temsil iddiasına sahip olup iktidarın kodladığı sendikacılığı meclise taşıma çabası içinde olacaklar.  Olan yine kağıt üye sendikacılığına maruz bırakılan, dayatmaya maruz bırakılan, üyelik karşılığında taltife maruz bırakılan kamu çalışanlarına olacak. Vesselam…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KÖŞE YAZARLARI
Birliksen

Ayağımızın Tozuyla…

Gaziantep, Kahramanmaraş ve Konya ziyaretlerimizi Rabbimizin izniyle kazasız belasız tamamladık. Bizleri gittiğimiz yerlerde, ziyaret etiğimiz okullarda, kurumlarda tebessümle karşılayan misafirperverliğini esirgemeyen başta üyelerimiz olmak üzere bütün eğitim çalışanlarına, müdürlerden güvenlik hizmetlerini yerine getiren bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP

Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama