ÖSYM ‘YDS’ Sınavı İle Nereye Varmak İstiyor

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Her halükarda bir sınav yapacaksan ayrı bir konu sayın ÖSYM yetkilileri, ancak yapmış olduğunuz sınavın kalibrasyonunu lütfen tekrar değerlendirin. Puanların fukaralığında sınava giren 320 bin kişi için nasıl bir yargı cümlesine ulaşacaksınız, neyi eleştireceksiniz. Öyle ya sınav başarısı beklentilerinizin çok aşağısında olacak. Muhtemelen kapalı kapılar arkasında ukala ve birazda edepten yoksun cümlelerle ahkâm kesecek, irade buyuracaksınız. Sonrasında başarısızlığın faturasını bir alışkanlık misali Eğitim sistemimize ya da sınava giren yüz binlere çıkaracaksınız. Oysa bu aşamada asıl sorumlu sınavı, süreyi, süreci ve ülkemin yabancı dil ile ilgili gerçeklerini bilmeyen sizlersiniz. Sınav ekonomisi üzerine talimatlar almamışsanız, bu soruların izahını nasıl yapacaksınız. Hem harca karşısınız, hem tuğla olmayacaksınız.  Hem sınav süresini kısaltacak hem de soruların seviyesini arttıracaksınız. YDS sınavından başarılı olanların aynı anda yabancı dili kullanabileceklerini, akademik yazı yazabileceklerini , yurt dışı bildiri sunabileceklerini mi sanırsınız. Yanılırsınız. Biz emek vermeye, layık olmaya olumsuz tek bir cümle kurmayız. YDS sınavının varlığından da rahatsız olmayız. Ancak zamanı daha verimli kullanmak ve bir kısır döngüden kurtularak akademik çerçevede ülkemize hizmet etmek, lafla değil, işle hizmet etmek arzusundayız. Bu itibarla sınavın varlığı değil, içeriğindeki anlamsızlıktır sözlerimiz.

‘Emeğiniz emanetimizdir’ diyorsunuz Sayın ÖSYM yetkilileri. Sınav sonrası şeffaflık adına ne zaman açıklama yapacağınız, ne zaman yapmayacağınız belli değil. Neden zaman zaman hızlı açıklama yaptığınızı, YDS sınavında olduğu gibi neden şimdi suskun kalıp açıklama yapmaktan kaçındığınızı da bilmiyoruz. Bildiğimiz bir şey var. Orantısız olarak hazırladığınız sınav soruları ile ulaşmak istediğiniz hedef bizim hedef algımızın dışında. Bu sınavlardan geçmişte, meşru olmayan türlü yollarla geçenlerin sorumlusu kurumsal kimliğinizle sizsiniz,  bugün de kamuoyunun ve emek verenlerin, eğitimcilerin, uzmanların görüşleri ile düzeyi saptanamamış, süresi ayarlanamamış olarak yaptığınız sınavın sorumlusu da sizsiniz. Sorumlu davranmak sizin vazifeniz sorunlu davranmak değil.

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP

Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama