Önce Liyakat Sonra Hak

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

IMG_2544

Sendikamız tarafından 21 Mart 2013’te saat 14.00’da Gümüşhane’de Torul Namık Kemal İlköğretim Okulu Çok Amaçlı Salonunda düzenlenen etkinlikte, Kürtün ve Torul ilçelerinde görev yapan eğitimcilere kişisel gelişim Uzmanı Oğuz Saygın tarafından ‘Eğitimciler için temel koçluk becerileri’ konulu konferans verildi.
Konferansa Birlik Eğitim-Sen Genel Başkanı Murat Karataş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Olgun, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Tuncay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Topal, Birlik Eğitim-Sen İl Temsilcisi Selim Yalçın, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Topal’ın açılış konuşması ve Oğuz Saygın’a çiçek buketi takdiminden sonra söz alan  Genel Başkanımız Murat Karataş,  25 Mart 2010 tarihinde kurulan sendikamızın eğitim sendikacılığında herkesi kucaklayıcı bir anlayışla yola çıktığını vurguladı. Genel Başkanımız Sayın Murat Karataş, “Adınızda eğitim varsa, eğitim adına yapacaklarınız ayrıcalık değil sorumluluktur” derken konuşmasına “Evladın, öğrencinin, işgörenin, memurun yalan söyleyebilmesini izah edebilirken, evladın karşısındaki babanın, öğrencinin karşısındaki öğretmenin, işgörenin karşısındaki işverenin, memurun karşısındaki amirin ve nihayetinde astın karşısındaki üstün yeri, makamı, durumu, rütbesi her ne olursa olsun yalan söyleme hakkının olmadığını söylüyoruz. Samimi olmayı, şeffaf olmayı, sivil olmayı, milli olmayı, dik durmayı, layık olmayı malik olmanın ötesinde anlamlandırıyor ÖNCE LİYAKAT SONRA HAK diyoruz.” şeklinde devam ederek Kürtün’den ve Torul’dan programa katılan eğitimcilere, idarecilere ve programın yapılmasında emeği geçen bütün takım arkadaşlarına teşekkür etti.

IMG_2459

İki oturumdan oluşan Torul programı Kişisel Gelişim Uzmanı Oğuz Saygın’ın “Eğitimciler için temel koçluk becerileri” konulu sunumu ile sona erdi.

Daha sonra saat 19.30’daki Trabzon programı için Torul’dan Trabzon’a geçildi. Kişisel Gelişim Uzmanı Oğuz Saygın’ın “Eğitimde Düşünce Becerileri” konulu Trabzon programı akademisyenlerin, öğretmenlerin ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. Ve 21 Mart Torul ve Trabzon programları Kişisel Gelişim Uzmanı Oğuz Saygın’ın “Eğitimde düşünce becerileri” konulu Trabzon konferansıyla tamamlandı.

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP