Sendikamız 2015 Yılı Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

DSC_0052

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sendikamızın 2015 yılı İstişare Toplantısı 19 Aralık 2015 tarihinde Trabzon KTU Koru Tesislerinde gerçekleştirildi. Sendikamız adına önemli konuların değerlendirildiği toplantının açılışında bir konuşma gerçekleştiren Genel Başkan Murat KARATAŞ “Sayıdan bağımsız olarak bugüne kadar devam ettirdiğimiz sendika mücadelesinde Önce Liyakat dedik. Sendikacılık iktidarlara rağmen yapılır söylemi ile mücadelemizi sürdürdük. Çünkü sendikalar asli görevleri olan üyelerinin yanında yer alma iradesinin, idareye karşı dik durma, doğruyu alkışlama ama yanlışa karşı hukuku haykırma iradesinin sorumluluğunda olmalıdır. Bu sorumluluk bilinci sendikacılığın gereğidir. Yani sendikal mücadele hukukun, demokrasinin, liyakatin tesisinde asli duruşunu kaybetmektense üye sayısını kaybetmeyi tercih edenlerin, menfaatlere mağlup olmayanların yeri olmalıdır. Buna karşın üye olabilecek durumda olan kamu çalışanları meslektaşlarımızla bundan sonraki süreçte görüşmenin, buluşmanın yolları etkili yöntemlerle aranacak, birlikte Önce Liyakat, Sonra Hak söyleminin gür çıkması için, Türkiye’de kamu yönetimindeki değişimin ve güçlenmenin temelinde bu hakikatin özde var olması için mücadeleden geri durulmayacaktır.

DSC_0128

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_0108DSC_0074

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Osmanlı Türkçesinin Zorunlu Ders Olmasını Destekliyoruz

Bir milleti millet yapan asli unsurları dili, dini ve kültürel ortaklığıdır. Osmanlı Türkçesinden koparılışımız, ecdadımızla olan tarihi bağlarımızı koparmış, kültürel değerlerimizden yoksun kalmış ve aidiyet duygumuzu derinden sarsmıştır.

Bir milletin gelecekte elde edeceği başarıların geçmişini anlamak ve ondan ders çıkarmak doğrultusunda olabileceği herkesçe malumdur. Öz be öz kültürel mirasımızı bugün okuyup anlayabilecek ve yorumlayabilecek çok az birey kalmıştır. Bu da bizim tarihimizin bizi bizden daha iyi anlatan avrupa devletlerinin insaniyetine bırakmaktadır.

Devamını Oku »
SENDİKAMIZDAN
Birliksen

BES Bursu İle İlgili

2013-2014 yılında başlatmayı hedeflediğimiz gönüllülük esasına dayalı BES(Birlik Eğitim-Sen) Burs projemiz, talepler sebebiyle daha erken faaliyet göstermeye başlamıştır.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP