“Şehit Teğmen İbrahim Naci’nin Günlüğünden Çanakkale Muharebeleri” Konulu Konferans

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Konferans

KONFERANSA DAVET :

TÜRKİYE İNİSİYATİF MERKEZİ İSTANBUL TEMSİL HEYETİ TARAFINDAN TERTİP EDİLEN ;

TÜRKİYE İNİSİYATİF MERKEZİ Başkanı Sn. YAVUZ AĞIRALİOĞLU’ nun teşrifleri ile düzenlenecek olan, Başbakanlık Osmanlı Arşivi Genel Müdürlüğünden Sn. MUZAFFER ALBAYRAK Beyefendinin sunumları ile “Şehit Teğmen İbrahim Naci’nin Günlüğünden Çanakkale Muharebeleri” Konulu Konferansa tüm arkadaşlarımız davetlidir.

( -ŞEHİT TEĞMEN İBRAHİM NACİ’NİN YARIM KALAN GÜNLÜĞÜ
98 yıl sonra ortaya çıktı. 1915’te cepheye gönderilen Teğmen İbrahim Naci’nin yaşadığı olayları ve hissettiği duyguları yazdığı bir günlük, şehit olunca sona erdi. Ama aynı günlük, bölük komutanı ve tabur imamının da not düşmesiyle Naci’yi satır satır ölümsüzlüğe taşıdı. Çanakkale’den gerçek bir kahramanlık öyküsü…

Çanakkale Muharebelerinin kitabını yazan Muzaffer Albayrak ; Çanakkale destanını Şehit Teğmen İbrahim Naci’nin günlüğü ışığında anlatıyor…)

YER: ALTUNİZADE KÜLTÜR MERKEZİ ( CAPİTOL ARKASI )
TARİH: 17 MART 2013 Pazar
SAAT : 12: 30 – 15: 00

HABERLER
Birliksen

2013-2014 Öğretim Yılı Üniversite Kayıt Tarihleri Yeniden Belirlendi

ÖSYM’nin yaptığı duyuruya göre; 2013 Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarının ÖSYM tarafından kısa sürede açıklanması nedeniyle 12-20 Ağustos 2013 olarak belirlenen 2013-2014 Öğretim Yılı Yükseköğretim Programlarına Kayıt Tarihleri, Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun kararıyla 2-6 Eylül 2013 olarak yeniden belirlenmiştir.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP