“Şehit Teğmen İbrahim Naci’nin Günlüğünden Çanakkale Muharebeleri” Konulu Konferans

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Konferans

KONFERANSA DAVET :

TÜRKİYE İNİSİYATİF MERKEZİ İSTANBUL TEMSİL HEYETİ TARAFINDAN TERTİP EDİLEN ;

TÜRKİYE İNİSİYATİF MERKEZİ Başkanı Sn. YAVUZ AĞIRALİOĞLU’ nun teşrifleri ile düzenlenecek olan, Başbakanlık Osmanlı Arşivi Genel Müdürlüğünden Sn. MUZAFFER ALBAYRAK Beyefendinin sunumları ile “Şehit Teğmen İbrahim Naci’nin Günlüğünden Çanakkale Muharebeleri” Konulu Konferansa tüm arkadaşlarımız davetlidir.

( -ŞEHİT TEĞMEN İBRAHİM NACİ’NİN YARIM KALAN GÜNLÜĞÜ
98 yıl sonra ortaya çıktı. 1915’te cepheye gönderilen Teğmen İbrahim Naci’nin yaşadığı olayları ve hissettiği duyguları yazdığı bir günlük, şehit olunca sona erdi. Ama aynı günlük, bölük komutanı ve tabur imamının da not düşmesiyle Naci’yi satır satır ölümsüzlüğe taşıdı. Çanakkale’den gerçek bir kahramanlık öyküsü…

Çanakkale Muharebelerinin kitabını yazan Muzaffer Albayrak ; Çanakkale destanını Şehit Teğmen İbrahim Naci’nin günlüğü ışığında anlatıyor…)

YER: ALTUNİZADE KÜLTÜR MERKEZİ ( CAPİTOL ARKASI )
TARİH: 17 MART 2013 Pazar
SAAT : 12: 30 – 15: 00

Birlik Eğitim-Sen Trabzon İl Teşkilatı İftarda Buluştu

Birlik Eğitim – Sen Trabzon İl Teşkilatı dün akşam yapılan iftar yemeğiyle bir araya gelerek 2014 – 2015 Eğitim-Öğretim yılı için planlarını oluşturdular. Toplantıya Trabzon İl Teşkilatı yanı sıra Birlik Eğitim-Sen Genel Başkanı Murat KARATAŞ da katılım gösterdi.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP