Genel Başkanın Konya Ziyareti

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

 

20150617_112916

İl Temsilcimiz Sayın Nedim DENİZLİ’nin ev sahipliğinde planlanmış bir dizi ziyaretler ve toplantılar için Konya’ya giden Genel Başkan Murat KARATAŞ ve Yönetim Kurulu Üyeleri Fatih KUL ve Hızır Ahmet GÜL ile birlikte toplantılar sonrasında üyelerimizle de bir araya gelerek, hayatını ‘hamdım, piştim, yandım’ sözleri ile özetleyen Mevlana Hazretlerinin kabrini ziyaret etti. Burada yaptığı konuşmada, Murat Karataş, Hz. Mevlana’nın dergahında olmaktan, arefesinde olduğumuz rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan-ı Şerife varmaktan dolayı Rabbimize nihayetsiz şükrediyoruz. Ayrıca dergah  ziyaretlerin ücretsiz hale dönüştürülmesinden dolayı memnuniyetini ifade eden Karataş,  ‘ne olursan ol yine gel’ diyen bir medeniyet tarifinin ‘içeri gelirken üç lira ver, beş lira ver’ ile uğradığı tahribatın giderildiğini  ve dergahta oluşturulan mescidin ziyaretçiler açısından anlamlı olduğunu ifade etti.

Genel Başkan Sendikamızın, Hak ve Hukukun anlatıldığı yerlerde Hak ve Hukukun ihlal edildiği her yanlışın karşısında olacağını ifade ederek,  bazen çok güçlü olduğumuzu hissettiğimiz alanlar, en zayıf olanlar arasına katılabilirken, üzerimize düşen sorumluluğun farkında olarak, üyelerimizin beklentilerini maddi ve manevi manada karşılayacak bir bütünlük oluşturma kararlılığında cemiyetçiliğimize devam etme arzusundayız. Ayrıca suyun kaynağından çıkıp denizlere ulaşma çabası içerisinde, aynı havayı solumuş aynı maziyi türlü veçheleri ile yaşamış arkadaşlarla birlik ve bizlik ruhunu tesis etmeye yönelik irademizi dün olduğu gibi bugün de muhafaza etmekte, gerçek sendikacılığın sayı ile değil hakikati açığa çıkarma niyeti ile yapılması gerektiğini ortaya koymaktayız.

 

 

20150617_112835

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aliya İzzetbegoviç’i Saygı ve Rahmetle Anıyoruz

8 Ağustos 1925’te doğan, Bosna’nın yetiştirdiği ‘Bilge Kral’ İslami hassasiyetlere sahip bir aile ortamında yetişti. Lise döneminde İslami konulara ilgisi ile Meladi Muslumani (Müslüman Gençler Kulübü) adındaki bir fikir örgütüne üye olmuştu. Buraya üye olduğunda henüz 15 yaşındaydı. İslami konuların tartışıldığı fikir teatilerinin yapıldığı bu örgüt kısa süre içinde eğitim ve hayır faaliyetlerine de öncülük etmeye başlamıştı.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP