Elbette Korkmadın, Korkmayacaksın…

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Tarihi kahramanlıklarla dolu Aziz Türk Milleti
Ezelden ebede sürdürdüğün istiklal ve istikbal mücadelesini ayakta tutacak ve Allah’ın izni ile kızıl elma ülküsü nazarında taçlandırdığın sancağı nesillerden nesillere, kıtalardan kıtalara taşıyacaksın.
100 yıl önce Çanakkale’de, Kut’ül Amare’de, Medine’de, Sakarya’da ve bilcümle Anadolu’nun her karışında yazdığın İstiklal Marşını bugün de, yarın da yazabilecek kadar kudretli, vakarlı, azimli, umutlu olacaksın.
Sendikamız, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 1921 yılında kabul edilen İstiklal Marşımızın, yüzüncü sene-i devriyesinde üyelerimiz ve gönüllü kardeşlerimizin desteği ile Ankara’dan başlanmak üzere, satır satır okunması konusunda bir çalışma başlatmıştır. Katkı vermek isteyen arkadaşlarımız sosyal medya hesaplarımızdan bizlere ulaşabileceği gibi 4623260635 numaralı telefondan sendikamızı da arayabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çarşamba Sohbetleri-“Hucurat Suresi ve Meali”

Sendikamız Trabzon İl Temsilciliğinin düzenlemiş olduğu Çarşamba Sohbetlerinin ikincisi Birlik Eğitim-Sen Trabzon il binasında gerçekleştirildi. Sohbete Diva-Sen Trabzon İl Yönetici Yardımcısı Uğur DEMİRCİ ve Trabzon Birlik Eğitim-Sen üyeleri katıldı.

Devamını Oku »

Osmanlı Türkçesinin Zorunlu Ders Olmasını Destekliyoruz

Bir milleti millet yapan asli unsurları dili, dini ve kültürel ortaklığıdır. Osmanlı Türkçesinden koparılışımız, ecdadımızla olan tarihi bağlarımızı koparmış, kültürel değerlerimizden yoksun kalmış ve aidiyet duygumuzu derinden sarsmıştır.

Bir milletin gelecekte elde edeceği başarıların geçmişini anlamak ve ondan ders çıkarmak doğrultusunda olabileceği herkesçe malumdur. Öz be öz kültürel mirasımızı bugün okuyup anlayabilecek ve yorumlayabilecek çok az birey kalmıştır. Bu da bizim tarihimizin bizi bizden daha iyi anlatan avrupa devletlerinin insaniyetine bırakmaktadır.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP