Biz Buradayız

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

fft261_mf6945436 (1)

Sendikamızın da aralarında bulunduğu Erzurum’daki sivil toplum kuruluşları, Paris’te yayınlanan Charlie Hebdo dergisi ile Cumhuriyet gazetesi hakkında, suç duyurusunda bulundu.

Birlik Eğitim Sen Erzurum İl Temsilcimiz Kenan ÖZER ve yönetici ve üyelerin katılımı ile gerçekleşen protestoda, Diva-Sen Erzurum Şubesi ve Tüm Memur-Sen Konfederasyonu Erzurum Şubesi üyeleri adına Erzurum Adliyesi önünde basın açıklaması yapıldı.

Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırıyı İslam ülkelerinin tasvip etmediğini vurgulayan Yeşilyurt, buna rağmen bu duyarlılığın görmezden gelinerek Hz. Muhammed’e hakarete devam edildiğini belirtti. Peygamber Efendimiz  Hz. Muhammed’e yapılan saldırıyı kınadıklarını ifade ederek, “Paris’te yapılan yürüyüş, Batı’nın sahtekarlığını, adalet terazisinin eğriliğini gözler önüne sermiştir. Bosna Hersek’te, Afrika’da Ortadoğu’da, orta ve doğu Asya’da yapılan kıyım ve katliamlarla milyonlarca Müslüman’ın ölümüne kılını kıpırdatmayan Batı’nın Fransa’da öldürülen 12 kişi için dünyayı ayağa kaldırması, Batı’nın gerçek yüzünü bir kez daha göstermiştir” denildi.

Basın özgürlüğünün hakaret etme özgürlüğü anlamına gelmediğinin dile getirildiği etkinlikte , 1,5 milyar insanın kutsal değerlerine hakaret etmenin basın özgürlüğü olmayacağını savunuldu ve Cumhuriyet Gazetesinin yayınları kınandı.

Gruptakiler, daha sonra Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu dilekçelerini sundu.

 

20150120_145336

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KÖŞE YAZARLARI
Birliksen

Biz Aslında Ne İstiyoruz?

Günlerdir medya üzerinden sürdürülen, seviyesi ve üslubu ile kardeşliği, ağabeyliği örselemiş olan yazıları, sözleri görünce asıl maksadın ne olduğunu, eğitimle, gelecek nesillerimizle nasıl bağlantılı olduğunu, millet sevdalıları olarak yaşanan bedbahtlığı, sorguluyoruz.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP

Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama