Biz Buradayız

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

fft261_mf6945436 (1)

Sendikamızın da aralarında bulunduğu Erzurum’daki sivil toplum kuruluşları, Paris’te yayınlanan Charlie Hebdo dergisi ile Cumhuriyet gazetesi hakkında, suç duyurusunda bulundu.

Birlik Eğitim Sen Erzurum İl Temsilcimiz Kenan ÖZER ve yönetici ve üyelerin katılımı ile gerçekleşen protestoda, Diva-Sen Erzurum Şubesi ve Tüm Memur-Sen Konfederasyonu Erzurum Şubesi üyeleri adına Erzurum Adliyesi önünde basın açıklaması yapıldı.

Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırıyı İslam ülkelerinin tasvip etmediğini vurgulayan Yeşilyurt, buna rağmen bu duyarlılığın görmezden gelinerek Hz. Muhammed’e hakarete devam edildiğini belirtti. Peygamber Efendimiz  Hz. Muhammed’e yapılan saldırıyı kınadıklarını ifade ederek, “Paris’te yapılan yürüyüş, Batı’nın sahtekarlığını, adalet terazisinin eğriliğini gözler önüne sermiştir. Bosna Hersek’te, Afrika’da Ortadoğu’da, orta ve doğu Asya’da yapılan kıyım ve katliamlarla milyonlarca Müslüman’ın ölümüne kılını kıpırdatmayan Batı’nın Fransa’da öldürülen 12 kişi için dünyayı ayağa kaldırması, Batı’nın gerçek yüzünü bir kez daha göstermiştir” denildi.

Basın özgürlüğünün hakaret etme özgürlüğü anlamına gelmediğinin dile getirildiği etkinlikte , 1,5 milyar insanın kutsal değerlerine hakaret etmenin basın özgürlüğü olmayacağını savunuldu ve Cumhuriyet Gazetesinin yayınları kınandı.

Gruptakiler, daha sonra Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu dilekçelerini sundu.

 

20150120_145336

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP